Bank komórek jajowych to udane rozwiązanie dla partnerów mających problemy z płodnością

bank komorek jajowych


Niezmiennie coraz więcej par ma problem z zajściem w ciążę. Rozmaite sposoby leczenia, zarówno te naturalne jak i pozostałe, przywracające płodność – nie dają pożądanych efektów. W takim wypadku szanse na urodzenia dziecka malały do zera. Powody braku zapłodnienia mogą być różnorodne, a do najczęściej spotykanych należą dysfunkcje w funkcjonowaniu jajników, przebyte poronienia, wady genetyczne, przebyte choroby nowotworowe. Pomysł na bank komórek jajowych to świetne wyjście, które daje wszystkim szansę i jest bezpieczne.

Oddanie komórek jajowych powinno wypływać z chęci pomocy, stanowi ono pomoc dla kobiet, które z rozmaitych przyczyn nie mogą zajść w ciążę wszystko. Dawczyni oddaje swoją jajeczko, a może to zrobić anonimowo oddając komórki do banku komórek jajowych, albo w sposób jawny poprzez oddanie komórek jajowych z wyszczególnieniem na konkretną osobę np. siostrę. Anonimowo dawczyni deponuje komórki do banku, gdzie ustalana jest konkretna baza dawczyń, klasyfikowana wg określonych zasad takich jak np. wykształcenie.

Kto może zostać dawcą komórek jajowych?

Do programu może przystąpić dawczyni w wieku 22 do 35 lat, odznaczająca się idealnym zdrowiem. Przed pobraniem komórki jajowej wykonywane są precyzyjne badania np natychmiast. morfologia, lipidogram, ALT, AST, badanie moczu i wiele innych, jak również konsultacja z psychologiem. Tylko pozytywne wyniki badań skutkują tym, że kobieta może oddać komórki jajowe. Jajeczka są zamrażane, dzięki czemu mogą być wykorzystane w późniejszym momencie. Czasami pada pytanie czy pobieranie komórek jajowych jest całkowicie bezpieczne pl.wikipedia.org.

Tego typu ryzyko infekcji zawsze istnieje, jednak pacjentka podlega kompletnej opiece lekarza. Ta sama kobieta nie może oddawać komórek niezliczona ilość razy. Nasz klinika wyposażona jest w bank komórek jajowych i proponuje pomoc kobietom, które mają problemy z zajściem w ciążę. Przygotowany przez nas program zapłodnienia in vitro pozwala skorzystanie z przebadanych komórek jajowych w krótkim okresie, bez specjalnych komplikacji.

Rate this post