Co powinno się znajdować w kosmetyczce każdej kobiety?

kobieca kosmetyczka


Każda z nas marzy o perfekcyjnym makijażu, który podkreślać będzie nasze zalety a ukrywać niektóre niedoskonałości. Idealny wygląd wymaga dobrze dobranych kosmetyków. Są rzeczy, bez których nie można się obejść.

Baza pod makijaż

 Po nałożeniu bazy, twarz pokryta jest cieniutką warstwą sylikonu, który ma działanie wygładzające. Dzięki temu, podkład się lepiej rozprowadza i jest bardziej trwały i sprawia, że pory są mniej widoczne. Na rynku dostępne sa bazy bezbarwne, rozświetlające i matowe idealne dla tłustej cery.

Podkład

Mamy do wyboru wiele różnych podkładów: w płynie, w sztyfcie, w kremie czy kompakcie. W zależności kto co lubi. Podkład nakładamy własnymi paluszkami lub specjalnymi przeznaczonymi do tego gąbeczkami. Popularny stał się również specjalny pędzel do podkładu, dzięki któremu zużywamy mniej podkładu, uzyskujemy naturalny wygląd unikając tym samym, tzw https://pl.wikipedia.org/wiki/Proces_starzenia_si%C4%99. ‘efektu maski”.

Puder

Jest bardzo ważny przy makijażu, ponieważ utrwala położony podkład. Nakładamy go za pomocą dużego pędzla lub puszka. Do wyboru mamy pudry: sypkie, w kamieniu lub w kulkach. W ciągu dnia, gdy twarz zaczyna nam się świecić najwygodniejszy jest puder w kamieniu.

Róż

Dzięki różom, możemy korygować twarz, nadawać kształt, optycznie wyszczuplać, wydłużyć. Położony w odpowiednim miejscu pięknie komponuje się z całym makijażem.

Cienie

 Dobrze jest mieć w torebce zestaw przynajmniej trzech cieni. Nasze oko nie jest płaskie, stosowanie tylko jednego cienia na powiece, nie da dobrego efektu pl.wikipedia.org. Oko podkreślamy stosując odpowiednio cienie, najciemniejsze kładziemy w zewnętrznym kąciku oka, na środek powieki trochę jaśniejszy a najjaśniejszy w wewnętrznym kąciku oka oraz na łuku brwiowym.

Kredki

Można dostać w najróżniejszych kolorach, najpopularniejsze to czarne i brązowe. Dzięki nim ładnie skorygujesz oko, podkreślając ich urodę. Do wieczorowego makijażu, można pomalować sobie środkową część dolnej powieki, co bardziej podkreśli oko.

Tusz

Bez tuszu ani rusz! Jest on dopełnieniem całego makijażu, to on sprawia, że nasze spojrzenie nabiera wyrazu. Na rynku jest mnóstwo tuszy do rzęs, każda z nas może znaleźć coś dla siebie.

Pomadka i błyszczyk

Niezbędna w każdym przypadku https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetologia. W zależności od okazji stosujemy  różne szminki i błyszczyki. Najczęściej jednak wybieramy jasne odcienie, ponieważ w makijażu jest jedna zasada. Jak już podkreślone są mocno oczy to usta tylko lekko muskamy błyszczykiem. Gdy chcemy, żeby to usta grały pierwsze skrzypce wtedy możemy szaleć z kolorami stosując te nawet najciemniejsze, pamiętając jednak o tym by oczy były tylko lekko podkreślone. I jeszcze jedna ważna rzecz, choć często pominiana – konturówka do ust. To ona podkreśli nam usta wyznaczając granice ich malowania, nie zapominajmy o niej.

Z takim zestawem kosmetyków, możemy wykonać każdy makijaż. I nic nie jest nam straszne.

Rate this post