Czy będziesz dobrą mamą?

czy bedziesz dobra mama


Pewne cechy charakteru predysponują do bycia dobrym rodzicem. U wielu kobiet cechy te naturalnie rozwijają się z czasem. Można je jednak spróbować obudzić, gdybyś przypadkiem już zechciała zostać mamą.

Silna intuicja

Czy potrafisz określić, że Twój partner jest smutny przez język jego ciała? Rozpoznajesz kiedy koleżanka w pracy się stresuje przez delikatną zmianę w jej wyrazie twarzy? Ponieważ noworodki nie potrafią zwerbalizować swoich uczuć będziesz musiała posłużyć się pośrednimi oznakami w interpretowaniu potrzeb dziecka.
Uruchom intuicję próbując wyczuć osobę zanim podzieli się z Tobą swoimi myślami. Możesz się naprawdę zdziwić jak wiele może Ci powiedzieć Twój wewnętrzny głos. Potem, kiedy już będziesz mamą, będziesz potrafiła odczytywać nawet najbardziej subtelne sygnały.

Talent do wychowania

Kobiety, które opiekują się swoimi mężczyznami i dziewczyny pocieszające koleżanki w trudnych sytuacjach są stworzone do macierzyństwa, gdyż pokazuje to, że potrafią pomagać innym. Jednym ze sposobów na ćwiczenie takich umiejętności jest przełamanie się i pocieszanie koleżanki nie tylko przez pytanie czy wszystko w porządku, ale też obejmowanie, przytulenie i pomoc w znalezieniu rozwiązania.

Zachowanie spokoju

Każdemu czasem puszczają nerwy, jednak kobiety, które emocje trzymają na wodzy mają szansę zostać wspaniałymi mamami i nie będą wylewać frustracji na swoje dzieci. Żeby nauczyć się opanowania staraj się zdystansować do tego, co Cię irytuje. Większość takich bodźców nie jest warta naszych nerwów, a kiedy stres się skumuluje spróbuj wyładować go poza domem w aktywny sposób, np. na siłowni, basenie czy intensywnym spacerze.

Proszenie o pomoc

Kiedy zadanie jest zbyt trudne żeby podołać mu samemu, dobra mama potrafi poprosić o pomoc. Dlatego kiedy czujesz, że obowiązki Cię przytłaczają zacznij zwracać się o pomoc do swojego partnera.

Zabawowe nastawienie

Bardzo ważną cechą każdego rodzica jest umiejętnosć zabawy. Pomaga to stać się częścią dziecięcego świata. Jeśli masz problem z wyluzowaniem się postaraj się skupić na tym jak odczuwasz zamiast zastanawiać się czy przypadkiem nie wyglądasz głupio zatracając się w zabawie z dzieckiem. Pozwoli Ci to wyluzować się i żyć chwilą. Tak, jak robią to dzieci.

Rate this post