O kilku zaletach korzystania z łaźni mokrej

laznia mokra sauna parowa


Sauna parowa to często odwiedzane miejsce w Europie. Charakteryzuje się znaczną temperaturą i dużą wilgotnością, dlatego nie jest to odpowiednie miejsce dla każdego. Niektórzy nie znoszą takiej wilgotności i niekomfortowo się czują w tego typu warunkach. Wysoka wilgotność narzuca oprócz tego specjalną budowę sauny, która przeważnie pokryta jest kamieniami. Taka budowa powoduje, że nie wchłania wilgoci i bezproblemowo można ją utrzymać w czystości.

Jak działa łaźnia parowa?

Główną atrakcją łaźni jest para, którą wytwarza specjalistyczny piec pl.wikipedia.org. Łaźnia parowa najczęściej funkcjonuje w połączeniu z aromaterapią, czyli używaniem naturalnych zapachów z ziół, które dobrze oddziałują na nas. Reguły korzystania z łaźni parowej są takie same jak reguły użytkowania z innych łaźni. Można je jednak krótko streścić, ze względu na to, że są one niezwykle istotne. Przed skorzystaniem do sauny nie jemy obfitych posiłków oraz dokładnie bierzemy prysznic oraz osuszamy ciało.

Jak korzystać z sauny?

Chowamy wcześniej wszelką biżuterię, możemy zabezpieczyć głowę ręcznikiem. Z łaźni korzystamy cyklicznie dzieląc cały pobyt na trzy części. Każde saunowanie zamykamy ostudzeniem organizmu. Po trzecim wejściu do sauny pieczołowicie osuszamy ciało i nacieramy je balsamem, aby przeciwdziałać przesuszeniu skóry. Najlepiej uzupełnić poziom płynów w organizmie więc dobrze napić się przykładowo wody mineralnej. Pobyt w saunie jest tak przyjemny, że przeważnie mamy ochotę z niej każdego dnia. Jednak zbyt częste pobyty w saunie nie są zbyt korzystne, dlatego korzystniej ograniczyć je do 1 na tydzień pl.wikipedia.org.

Korzyści sauny

Korzyści z przebywania w saunie są odczuwalne w całym ciele. Karnacja staje się bardziej czystsza, a mięśnie przestają się nienaturalnie napinać, całe ciało dogłębnie odpoczywa. Sesja w saunie pogłębia naszą odporność na wirusy, stajemy się więc zdrowsi i mniej podatni na kłopotliwe skoki temperatur pogodowych. Chociaż można powiedzieć, że sauna to samo zdrowie, to są rozmaite przeciwwskazania przy kilku dolegliwościach, które uniemożliwiają korzystanie z cieszenie się urokami saunowania. Koniecznie trzeba się z nimi zaznajomić i skonsultować z lekarzem zanim skorzystamy z sauny.

Rate this post