Rodzaje diet

rodzaje diet 1


Ogromna ilość diet opracowanych przez specjalistów, ale również przez domorosłych dietetyków sprawia, że ktoś kto nie jest ekspertem traci w tym informacyjnym gąszczu orientację. Jakie mamy rodzaje diet, jakie są wskazania i przeciwwskazania do ich stosowania na odchudzanie i czym kierować się przy ich wyborze?

Jakie są rodzaje diet?

Wszystkie diety i preparaty odchudzające możemy podzielić na kilka grup:

Sprawdź preparat odchudzający Chocolate Slim

Dieta zrównoważona jest standardową dietą złożoną z białek, tłuszczów oraz węglowodanów. Dieta zrównoważona dostarcza nam wszystkich niezbędnych substancji odżywczych i mineralnych, niezbędnych do wzrostu, produkcji energii oraz wewnątrzustrojowych procesów naprawczych pl.wikipedia.org.

Dieta rozdzielna to określenie całej grupy diet, które nazywane bywają również monodietami lub dietami jednoskładnikowymi. Diety te bazują na spożywaniu bez ograniczeń tylko jednego rodzaju produktu, np. owocu lub ryżu czy kaszy https://pl.wikipedia.org/wiki/Paleolityczny_styl_%C5%BCycia#Paleolityczna_dieta. Klasyczne diety rozdzielne nie powinny być stosowane przez dłuższy czas, gdyż brak urozmaiconego jadłospisu może skutkować niedoborami poszczególnych składników odżywczych. Pewną modyfikacją diet rozdzielnych są diety bazujące na spożywaniu tylko jednego rodzaju substancji odżywczych.

Wyróżnić możemy tutaj diety węglowodanowe, dietę proteinową (najsłynniejsza chyba jest tutaj dieta Dukana), diety tłuszczowe, którą reprezentować może dieta Atkinsa. Diety ubogoenergetyczne, czyli takie które powodują u nas ujemny bilans energetyczny i w konsekwencji spalenie własnej masy oraz spadek wagi ciała pl.wikipedia.org. Diety ubogoenergetyczne, 1000 i mniej kalorii opierają się głównieo te produkty, które mają niewielką zawartość kalorii, jednocześnie ograniczając ilość spożywanego jedzenia. Diety ubogoenergetyczne te są dość różnorodne i mają wątpliwą wartość zdrowotną, dlatego nie wszystkie można stosować przez dłuższy.

Rate this post