Sprawdź czy masz zdrowe włosy

close up on girl with long beautiful hair with blurred background


Włosy są niewątpliwie naszą ozdobą, pod warunkiem, że są zdrowe i zadbane. Sprawdź, czy Twoim włosom nic nie dolega i zastosuj się do naszych porad, a na pewno będziesz mogła uwodzić swoją fryzurą. Bo wiadomo nie od dziś, że zdrowe włosy to symbol zdrowego ciała w ogóle, przez co dla naszych adoratorów jesteśmy jeszcze bardziej atrakcyjne.

Sprawdź cebulki

Wyskub kosmyk włosów przy korzeniu i sprawdź podstawę. Mocny włos powinien mieć grubą cebulkę. Jeśli nie ma cebulki to znaczy, że torebka włosa nie jest zdrowa. Przyczyną mogą być uszkodzenia spowodowane stylizacją, lub utrata włosów o podłożu genetycznym.

Pociągnij

Zawiń kosmyk włosów wokół palca wskazującego i kciuka (jak nitkę), następnie użyj drugiej ręki, żeby ten kosmyk naciągnąć. Jeśli od razu się złamie oznacza to, że Twoim włosom brakuje nawilżenia, jeśli rozciąga się jak guma balonowa to znaczy, że potrzebuje białka, które wzmacnia keratynę.

Wykonaj test w wodzie

Upuść kosmyk włosów do szklanki wody. Zdrowy włos będzie się unosił na powierzchni. Jeżeli tonie to znaczy, że łodyga włosa jest porowata. Może się to przydarzyć w przypadku włosów farbowanych, ale również kiedy brakuje białka.
Żeby testy dały pełen obraz twoich włosów trzeba użyć przynajmniej czterech kosmków z różnych części Twojej głowy.

Jak zapobiegać problemom z włosami?

  • Jeżeli wychodzisz na zewnątrz z mokrymi włosami

Warunki zewnętrzne (wiatr, niska temperatura) mogą być ostre nawet dla suchych włosów. Ale kiedy włosy są mokre to w rzeczywistości jeszcze bardziej delikatne i podatne na zniszczenie. W dobrych salonach znajdziesz produkty przyspieszające schnięcie włosów.

  • Kiedy używasz suszarki

Suszarka może się przegrzewać przysmażając Twoje włosy. Im suszarka pracuje głośniej tym niższa jest jej jakość. Ale profesjonalne suszarki nie zawsze są lepsze – mogą również przypalać włosy kiedy używane są nieodpowiednio. Wypróbuj suszarkę jonową. Ta technologia zmniejsza molekuły wody więc włosy schną szybciej i są mniej uszkodzone.

  • Jeśli palisz

Ten nawyk jest niedobry nie tylko dla skóry – zanieczyszcza również Twoje włosy. Dym zostawia osad na skórze głowy I włosach sprawiając, że są matowe.
Najlepiej będzie jak rzucisz palenie. Ponadto używaj co miesiąc oczyszczającego szamponu I zapytaj w Twoim salonie o oczyszczanie skóry głowy. Dostępne są zabiegi dermabrazji, które usuwają osad i oczyszczają torebki włosowe.

  • Jeśli nie używasz ochrony przed promieniowaniem UV

Chronisz swoje włosy przed promieniowaniem na plaży, a co dzieje się kiedy jesteś w biurze? Światło jarzeniowe w biurze powoduje blaknięcie koloru i niszczy spójność włosa.
Używaj produktów z filtrami UVB i UVA. Ważne jest, żeby również produkty, których używasz do stylizacji chroniły przed promieniowaniem, bo te pozostają na włosie, podczas gdy szampon się spłukuje.

  • Kiedy często związujesz włosy

Jeśli często czeszesz się w kitkę czy koka związując włosy w tym samym miejscu powodujesz ich zniszczenie. Pozwól im trochę odetchnąć i rozpuść je. A jeżeli musisz je związać używaj koniecznie gumek, które bez problem można zsunąć i nie plączą włosów. Recepturki – zakazane!

  • Jeśli masz łupież

Absolutnie nie wolno zostawić łupieżu samemu sobie – problem nie zniknie, a drapanie tylko pogarsza sytuację, bo niszczysz skórę głowy. A zdrowa skóra to zdrowe włosy. Koniecznie zaopatrz się w dobry szampon przeciwłupieżowy i dopasowaną do niego odżywkę z tej samej linii.

Rate this post